Narvaišiuose gyventi gera: gražėja kaimo aplinka, didėja bendruomenės narių bendravimas ir bendradarbiavimas

Narvaišių kaimo žmonės nustebę kraipė galvas ir vienas kito klausinėjo, kas čia dedasi, kai prie centre esančio tvenkinio pradėjo važinėti technika. Per vieną dieną buvo padarytas įvažiavimas, nuviršuota teritorija ir privežta bei paskleista smėlio. Paaiškėjo, kai pastatė reklaminį stendą: bendruomenėje vykdomas projektas „Patraukli aplinka- jaukus gyvenimas“, kurį finansuoja Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Tai labai pakėlė kaimo gyventojams ūpą. Tada ir skeptikai patikėjo, kad bendruomenės įkūrėjai nemelavo. Jie vykdo duotą pažadą dėti visas pastangas, kad kaimą pažadintų iš sąstingio. Jie stengiasi, kad  gražėtų kaimo aplinka, didėtų  bendruomenės narių bendravimas ir bendradarbiavimas. Tai aiškiai parodė organizuotos talkos rekreacinei zonai įkurti. Į kvietimą atsiliepia ne tik jaunimas, bet ir vyresnio amžiaus kaimo žmonės.

E., P. Gaudučiai atvyko  ir tiesiai  šviesiai  paklausė:

-Ką čia darot, ką turit ir kokios pagalbos tikitės?

Išklausęs  žmogus sėdo į mašiną ir grįžo su traktoriuku, žvyro maišais, instrumentais. Greitai jam patarinėjant talkininkai kasė duobes, statė skersinius, sūpynes. Kitoje kaimo vietoje valdybos nario Z. Kareivos vadovaujami vyrai pjovė V. Petručio dovanotus medžius suolams. Moterys savo iniciatyva  iš V. Rupeikienės dovanotos medienos greitai ir profesionaliai pagamino smėlio dėžę, kurią užpildė padedant vaikams. Talkos organizatoriai dėkingi D. Songailai, kuris išpjovė medieną, taip prisidėdamas prie poilsinės zonos įkūrimo.  

Projekto veiklų vykdymas dar nesibaigia. Reikės ir medelius sodinti, ir rekreacinės zonos atidarymo šventę organizuoti.

Kaimo bendruomenės nariai taip noriai dalyvauja talkose todėl, kad bendruomenės valdyba sužadino smalsumą jau birželio vidurį. Jie sukvietė kaimo gyventojus į projekto „Išsaugant savo krašto istoriją“ pristatymą. Jį iš dalies  finansavo Plungės rajono savivaldybės Kultūros ir sporto skyrius. Iš skirtų 150 eurų pradžioje buvo planuota atstatyti kaimo centre esančių maro kapinaičių dalį tvoros. Bet ir čia atsirado žmonių, kurie neabejingi savo kaimo istorijai - kas darbais, kas materialiai prisidėjo. Taip įsisiūbavus darbams, pavyko atstatyti koplytėlę ir pastatyti labai gražius kapinaičių vartus. Kaimo gyventojai dėkingi meistrui A. Jarašiūnui.  

Visus, gausiai susirinkusius, sužavėjo kunigas J. Meškauskas. Jis turėjo daug ką pasakyti tiek kaimo senjorams, tiek vaikams. Liepos 3 d. kunigas J.Meškauskas Plungės bažnyčioje aukojo mišias už Narvaišių kaimo bendruomenės mirusiuosius ir gyvuosius.

Dar bendruomenės valdybos narės laimėjo Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos priemonių konkursą. Vyksta paruošiamieji darbai.

Taigi, narvaišiškiai kelia galvas. Įgyja daugiau pasitikėjimo savo jėgomis ir planuoja daug darbų nuveikti ateityje. Net jei kitais metais nepavyktų laimėti projektinių konkursų, bendruomenės nariai pažada, kad pradėti darbai tęsis. Narvaišiškiai puoš ir puoselės savo kaimą.

Vilija Gedgaudienė

Griežtai draudžiama Plungiškis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Plungiškis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Plungiškis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.158.248.112.

Rašyti

Portalo Plungiškis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Plunge@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Žemaičių Kalvarijoje - Mažojoje Lietuvos kultūros sostinėje - atidengta skulptūra Žemaičių motinoms

Liepos 10 dieną, Didžiosios Kalvarijos, Šeimų ir pasaulio žemaičių dieną, kalvariškiai pasitiko svečius saksofono garsais ir žemaitiškais...

Už moterų sveikatą – 190 salotų porcijų kasdien

Įsibėgėja Tarptautinę moters dieną prasidėjusi iniciatyva „Rožinis grožio kąsnelis“, skatinanti sveiką gyvenseną ir palaikanti krūties...