Žemaičių Kalvarijoje - Mažojoje Lietuvos kultūros sostinėje - atidengta skulptūra Žemaičių motinoms

Liepos 10 dieną, Didžiosios Kalvarijos, Šeimų ir pasaulio žemaičių dieną,  kalvariškiai pasitiko svečius saksofono garsais ir žemaitiškais posmais apie motiną. Skverelyje už bazilikos atidengtas paminklas Žemaičių motinoms, kuriame vaizduojama motina su vandens ąsočiu: tai motina, kuri nuolat laukia savo vaikų, sugrįžtančių iš įvairių pasaulio kampelių.  Skulptūros autorius – liaudies menininkas Antanas Vaškys, paminklo fundatorius -  Vidmanto Jonikos labdaros ir paramos fondas. 

Žemaičių kultūros draugijos (Edmundo Žalpio) idėja pastatyti paminklą Žemaičių motinoms buvo puiki, bet, nesuradus finansinio pritarimo tarp pasaulio žemaičių, Žemaičių Kalvarijoje susibūrė organizacinis komitetas, kuris ir rūpinosi idėjos įgyvendinimu. Tai parapijos klebonas kan. Jonas Ačas, verslininkas Vidmantas Jonika, bendruomenės ,,Gardai“ pirmininkas Bronius Kleinauskas, Kultūros centro direktorė Rima Jokubauskienė. Jie ir buvo pakviesti atidengti paminklą. Paminklą pašventino Telšių vyskupo vikaras Rimantas Gudlinkis.

Pasaulio žemaičių dienų koordinatorius Edmundas Žalpys padėkojo už idėjos įgyvendinimą ir įteikė auksinį ženklelį skulptūros autoriui Antanui Vaškiui, sidabrinius ženklelius seniūnui Liudui Griciui, kan. Jonui Ačui, Vidmantui Jonikai, Broniui Kleinauskui ir Rimai Jokubauskienei. Plungės rajono savivaldybės vicemeras Mindaugas Jurčius pasveikino kalvariškius ir įteikė padėkas už miestelio gražinimą Jonui Ačui, Broniui Kleinauskui ir Vidmantui Jonikai. Pasidžiaugė iniciatyvomis ir sveikinimo žodį tarė Seimo narė Rimantė Šalaševičiutė, Lietuvos Respublikos Vyriausybės vicekancleris Rimantas Vaitkus. Po Rositos Urnikytės, Agnės Paulauskaitės, Erikos Taujenytės bei Arūno Raudonio meninio žodžio visi išskubėjo į Šv. Mišias, kurioms vadovavo J. E. Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas.

Žemaičių Kalvarijos KC informacija 

Griežtai draudžiama Plungiškis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Plungiškis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Plungiškis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.166.130.157.

Rašyti

Portalo Plungiškis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Plunge@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Narvaišiuose gyventi gera: gražėja kaimo aplinka, didėja bendruomenės narių bendravimas ir bendradarbiavimas

Narvaišių kaimo žmonės nustebę kraipė galvas ir vienas kito klausinėjo, kas čia dedasi, kai prie centre esančio tvenkinio pradėjo važinėti...

Už moterų sveikatą – 190 salotų porcijų kasdien

Įsibėgėja Tarptautinę moters dieną prasidėjusi iniciatyva „Rožinis grožio kąsnelis“, skatinanti sveiką gyvenseną ir palaikanti krūties...