Ar išsaugosime Lietuvoje regionų vaikus?

Viešumoje lyg ir nutilus kalboms apie aukštojo mokslo pertvarką, pagal kurią šalyje turėtų kone perpus sumažėti valstybinių universitetų, darbai ir derybos pačių aukštųjų mokyklų „virtuvėje“ nesiliauja, o kai kur jau įgauna apčiuopiamas formas. Bene pirmieji ėmęsi derybinio proceso ir pertvarkos darbų – Aleksandro Stulginskio (ASU) ir Vytauto Didžiojo  (VDU) universitetai savo krypties nekeičia – ASU lygiateisiškumo pagrindu pasiryžęs jungtis su VDU.

„Svarbu, kad svarstant visos šalies aukštojo mokslo modelį, nebūtų pamiršti ir šalies regionų raidos bei kaimo plėtros prioritetai, taip pat žemės ūkio sektoriaus plėtros tendencijos ir perspektyvos, sudaromos sąlygos motyvuotiems regionų ir kaimiškųjų vietovių vaikams įgyti aukštąjį universitetinį išsilavinimą ir baigus studijas grįžti dirbti į savo regioną, o ne išvažiuoti kelti ekonomikos lygį į platųjį pasaulį. Mūsų universitete studijuoja apie 70 procentų regionų vaikų, todėl už juos jaučiame didelę atsakomybę.  “ – sako ASU rektorius Antanas Maziliauskas.

„Nors šiuo laikotarpiu gavome ir kitą, alternatyvų, susijungimo su Lietuvos sveikatos mokslų universitetu, pasiūlymą, apsvarstę visus „už“ ir „prieš“ – visi svarbiausi Universiteto akademiniai padaliniai (su savo bendruomenėmis) vienbalsiai pritarė ASU susijungimui su Vytauto Didžiojo universitetu, – sako ASU rektorius Antanas Maziliauskas.

Šį sprendimą spalio 4 d. patvirtino ASU senatas, spalio 5 d. jam vienbalsiai pritarė ir Universiteto taryba.
„Šiuo susijungimu siektume abipusės naudos ir bendros sinergijos, studijų ir mokslo kokybės bei aukštų rezultatų įgyvendinant savo numatytas misijas, tačiau ar mūsų pasirinktas scenarijus bus įgyvendintas, priklausys nuo Vyriausybės ir Švietimo ir mokslo ministerijos numatyto reformos projekto.

ASU numato atlikti vidinius tobulinimus ir mobilizuoti savo žmogiškuosius išteklius sėkmingo bendro darbo vardan. Universitetas turi viziją dėl mažesnio skaičiaus išgrynintų studijų programų, atliepiančių kaimo plėtros, žemės ūkio ir miškininkystės sričių poreikius ir tendencijas. Žemės ūkio gamyba neįmanoma ne tik be tiesiogiai ūkiuose ir bendrovėse reikalingų agronomijos ir kitų žemės ūkio specialistų, bet ir be žemės ūkiui svarbių žemėtvarkos, žemės ūkio ir kaimo  vandentvarkos, modernių žemės ūkio mašinų ir technologijų specialistų. Žemės ūkio sektoriui pasaulyje ir Lietuvoje sparčiai orientuojantis į išteklius tausojantį ir precizinį ūkininkavimą, biomasės panaudojimą maisto, alternatyvios energetikos ir ne maisto produktams, bioekonomiką, reikalingi specialistai, turintys biomasės inžinerijos ir jos panaudojimo, žemės ūkio duomenų valdymo, skaitmeninių technologijų kūrimo, žemės ūkio ir bioekonomikos verslo, logistikos, ekonomikos, vadybos, kaimo plėtros ir viešojo administravimo kompetencijas, “ – sako A. Maziliauskas.

Griežtai draudžiama Plungiškis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Plungiškis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Plungiškis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.242.236.164.

Rašyti

Portalo Plungiškis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Plunge@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Kaune spindėjo Moksleivių krepšinio lygos žvaigždės

Kauno „Žalgirio“ arenoje šeštadienį rinkosi geriausi Lietuvos jaunieji krepšininkai. Čia vyko Moksleivių krepšinio lygos (MKL) „Manijos ...