Teatras „Saula“ dalyvavo „Erazmus +” teatriniame projekte Taline

Spalio 1-8 dienomis Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro „Saula“ jaunimo grupės nariai ir  vadovai Sigita ir Romas Matuliai, dalyvavo ES programos „Erazmus+“ finansuotame tarptautiniame jaunimo teatrų projekte „Laiminga šeima – pasaka ar tikrovė“ Taline (Estija). Specialiai šiam projektui teatras „Saula“ sukūrė naują spektaklį pagal Lietuvių liaudies pasakas ir padavimus „Motinos širdis“. Spektaklis buvo parodytas baigiamuosiuose projekto renginiuose Talino Senamiesčio teatre.

Teatro „Saula“ spektaklis buvo sutiktas ypač šiltai, jam Estijos žiūrovai negailėjo nei audringų aplodismentų, nei pasigėrėjimo šūksnių. Viena žiūrovė (Anna Fattaxova) po spektaklio socialiniame tinkle  Facebook savo profilyje rašė „Jaunimas – aktoriai iš Lietuvos, tiesiog šaunuoliai. Taip ryžkiai ir nuoširdžiai suvaidino švelnumą, meilę, džiaugsmą ir pasididžiavimą už kūdikį...ir visa tai be žodžių tik per  liaudies muziką, šokį. Kalbėjo tik akys, kūnai, judesiai. Labai stipru, iki ašarų. Gerai, kad po spektaklio iki kito pasirodymo nebuvo įjungta šviesa“. 

Aštuonias dienas teatro „Saula“ jaunimo grupės aktoriai kartu su jaunimo teatrais iš Azerbaidžano, Rusijos ir  Estijos kartu mokėsi įvairių teatro metodikų, kūrė spektaklius, rengė savo šalių kultūros vakarus, savo teatrų veiklos pristatymus, diskutavo, rengė bendrus kūrybos klubus, mokėsi įvairių tautų šokių ir dainų, susipažino su ES programos „Erazmus+“ projektų rengimo metodika. Į projektą susirinkę keturių šalių jaunimo teatrų aktoriai analizavo savo šalių pasakas, tradicijas ieškodami sąsajų su dabartinėmis tradicijomis šeimose. Visos grupės į projektą atvėžė spektaklius, kurie buvo pastatyti remiantis jų šalių pasakų motyvais ir atskleidžiančius šeimos ir tarpusavio bendravimo vertybes. Paskutinę projekto dieną visi dalyviai parodė baigiamąjį spektaklį, kurį žiūrovai priėmė su didžiuliu susižavėjimu ir audringais aplodismentais.

Teatro „Saula“ aktoriai vėdė visiems projekto dalyviams teatrinius trenažus, pristatė savo teatro tradicijas, bei kūrybą. „Saulos“ vadovai Sigita ir Romas Matuliai visiems projekto dalyviams vedė vaidybos, režisūros ir scenos kalbos  teatines laboratorijas. Lietuvos kolektyvo vadovams buvo patikėta ir didžiulė garbė, bei atsakomybė režisuoti viso projekto baigiamąjį pasirodymą. Puiki tarptautinė patirtis, naujos pažintys, patobulintos bendrosios kompetencijos, įgytos naujos teatrinės žinios ir daug kitų vertingų potyrių lydėjo Plungės kultūros centro teatro „Saula“ jaunimo grupės aktorius ir vadovus viso projekto metu. 
                                                                                       
Plungės kultūros centro informacija 

Griežtai draudžiama Plungiškis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Plungiškis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Plungiškis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.166.152.187.

Rašyti

Portalo Plungiškis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Plunge@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Kaune spindėjo Moksleivių krepšinio lygos žvaigždės

Kauno „Žalgirio“ arenoje šeštadienį rinkosi geriausi Lietuvos jaunieji krepšininkai. Čia vyko Moksleivių krepšinio lygos (MKL) „Manijos ...