Tęsiama prevencinė akcija „Kūrenkime saugiai“

Telšių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Plungės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio pareigūnai, kartu su savivaldybės ir seniūnijų socialiniais partneriais  tęsia prevencinę akciją „Kūrenkime saugiai“. 

Akcijos tikslas užkirsti kelia kilti gaisrams ir šviesti piliečius, bendruomenes gaisrinės saugos temomis. Praktika rodo, kad nevisi piliečiai žino, ir moka saugiai elgtis su atvirais ugnies šaltiniais buityje, tinkamai pasiruošti krosnis, dūmtraukius ar kitus šildymo prietaisus  šildymosi sezonui, kilus gaisrui naudotis pirminėmis gaisro gesinimo priemonėmis, o neretas net nežino kaip reikia kviesti specialiąsias tarnybas užklupus nelaimei.  

Lankant gyvenamuosius būstus gyventojams patariama, kaip išvengti gaisro: kūrenant krosnis ir šildant patalpas dujiniais, elektriniais šildymo prietaisai, naudojantis atvirais ugnies šaltiniais, eksploatuojant elektros prietaisus, bei elektros instaliacijos įrangą. Piliečiai supažindinami su veiksmai kilus gaisrui, bei būdais ir priemonėmis apsaugančiomis nuo gaisro. 

Pareigūnai ir ateityje vykdys  prevencines priemones, kad būtų išvengta žmonių aukų gaisruose. Kurių metu mokys piliečius saugios gyvensenos, konsultuos gaisrinės saugos klausimais, pasakos apie gaisrus jų tragiškus padarinius.

ATMINTINĖ

Neatsakingai įrengta ir eksploatuojama kieto kuro krosnis ar dūmtraukis gali sukelti GAISRĄ.

Prieš pradedant kūrenimo sezoną iš dūmtraukių ir krosnių būtina išvalyti suodžius. 

Smilkstančias anglis pilti tik į metalinius indus ir nepalikti ant medinių grindų, iškratyti ne arčiau kaip 15 metrų nuo pastatų. 

Šildymo įrenginiai ir dūmtraukiai turi būti techniškai sutvarkyti. Palėpėse ir kitose gaisro atžvilgiu pavojingose patalpose mūriniai dūmtraukiai su dūmų kanalais turi būti išbalinti. 

Draudžiama krosnį įkurti degiais skysčiais.

Kieta kurą (malkas popierių... kt degias medžiagas) laikyti saugiu atstumu nuo pakuros.

Neišeikite iš namų kol kūrenasi krosnis, nepalikite jos prižiūrėti mažamečiams vaikams.

Krosnį dūmtraukius laiku remontuokite. Netvarkingą krosnį kūrenti draudžiama.

Nedėkite elektra šildomų prietaisų arti degių medžiagų.

Kita skaudi nelaimė prasidėjus kūrenimo sezonui tai apsinuodijimas CO dujomis liaudiškai sakant smalkėmis tai bespalvės, bekvapės, beskonės, degios ir labai toksiškos dujos. Kurios tiesiogiai veikia žmogaus nervų sistemą atsiradus patalpoje tokioms dujoms žmogų apima mieguistumas užmigus esant patalpoje anglies monoksido dujų Žmogus nebepabunda. Tokios dujos susidaro per anksti užstūmus krosnies sklendę.

Nepalikite be priežiūros gaminamo maisto ir nelaikykite arti viryklės jokių degių medžiagų

Užsidegus riebalams, slopinkite liepsną, dengdami ja dangčiu arba drėgnu audeklu. Jokiu būdu negesinkite vandeniu – tai tik padidintų degančių riebalų plotą.

Nenaudokite sugedusių elektros prietaisų

Nepamirškite kad, užsidegus elektros prietaisui, pirmiausiai jį reikia išjungti iš tinklo, o tik paskui gesinti. 

VPPP inspektorius vidaus tarnybos vyresnysis leitenantas Mindaugas Kandrotas

Griežtai draudžiama Plungiškis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Plungiškis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Plungiškis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.242.236.164.

Rašyti

Portalo Plungiškis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Plunge@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Kaune spindėjo Moksleivių krepšinio lygos žvaigždės

Kauno „Žalgirio“ arenoje šeštadienį rinkosi geriausi Lietuvos jaunieji krepšininkai. Čia vyko Moksleivių krepšinio lygos (MKL) „Manijos ...