Darbas ir studijos – ar suderinama?

Vieniems darbo ir studijų derinimas nesutrukdo baigti mokslų gerais pažymiais ar apsiginti diplominius darbus dar geriau nei nedirbusiems studijų draugams. Kiti vis dėlto neįveikia dviejų – studijavimo ir darbo – užduočių ir pasirenka tik vieną iš jų.

Tie, kuriems pavyksta studijas suderinti su darbu, džiaugiasi įgytais įgūdžiais, atsiradusiais praktiniais gebėjimais ir progomis išbandyti save įvairiose srityse, dar studijuojant suprasti, kas iš tiesų patinka. Kai darbdaviai reikalauja patirties, o baigę mokslus jos neturi, susidaro tarsi užburtas ratas. Tad atrodo, jog vienintelis būdas – pradėti dirbti dar studijuojant, pabandyti suderinti studijas su darbu.

Netgi per 60 proc. darbo paieškos portalo CVbankas.lt respondentų mano, kad dirbti studijų metu naudinga, jei tai nekenkia mokslams, dar per 20 proc. įsitikinę, kad dirbti netgi svarbiau nei mokytis. Apie 13 proc. apklausos dalyvių studijuodami dirbti norėtų, tačiau sako, kad darbo ir studijų nepavyktų suderinti su mokslais.

Likę keli procentai mano, kad studijuojant reikėtų tik mokytis – jei studentas dirbtų, mokslai neišvengiamai nukentėtų. Beveik 70 proc. apklausoje dalyvavusių asmenų teigia, kad studijuodami sutiktų padirbėti ir nemokamai ar tik už menką atlygį, jei tik terminas būtų logiškas. Toks sprendimas rodo jaunų žmonių iniciatyvą ir norą dar studijuojant įgyti darbo patirties ir praktinių įgūdžių.

Apie 29 proc. respondentų padirbėti nemokamai nesutiktų. Jei galėtų pasirinkit, kokiu laiku studijuodami dirbtų, dauguma teiktų pirmenybę dienos metui, jei tik būtų įmanoma tokiu laiku darbą suderinti su paskaitomis. Apie penktadalis CVbankas.lt vartotojų dirbtų vakarais, po keliolika procentų norėtų darbuotis savaitgaliais arba tam tikrais sezonais, pvz., dirbti tik vasarą.

Paklausti, kas labiausiai lemia, ar pavyks suderinti darbą su studijomis, dauguma (42 proc.) respondentų teigia, kad svarbiausias veiksnys – vadovo požiūris. Jei vadovas suteiks galimybę darbo metu išeiti į paskaitas, atidirbti neįprastu darbo laiku, tuomet tereikės pridėti dar paties dirbančiojo norą ir pastangas (29 proc.) viską suderinti bei tinkamą paskaitų tvarkaraštį (28 proc. respondentų).

CVbankas.lt informacija

Griežtai draudžiama Plungiškis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Plungiškis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Plungiškis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 35.153.73.72.

Rašyti

Portalo Plungiškis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Plunge@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Vyko mokinių savivaldų mokymai „(Ne) Vienas LMS'o namuose“

Žiemos pirmasis savaitgalis Plungės rajono mokiniams įsiminė ilgam. Gruodžio 1-3 dienomis Lietuvos moksleivių sąjungos Plungės mokinių saviva...