Plungės jaunimas dalyvavo projekto „Eco – savanoris“ renginiuose

Spalio 19 – 31 dienomis aštuoni Plungės rajono moksleiviai – Kamilė Grauslytė, Erika Metrikytė, Gabrielė Venckutė, Rugilė Liutikaitė, Laura Jurkaitytė, Iveta Silkauskaitė, Vidmantas Točilov, Mindaugas Ripkauskas - bei Plungės rajono savivaldybės atstovė Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus jaunimo reikalų koordinatorė Jurga Venckuvienė kartu su dalyviais iš Estijos, Slovakijos, Rumunijos, Čekijos dalyvavo projekto „Eco - savanoris“ renginiuose, vykusiuose Taline (Estijos Respublika).

Projekto pradžioje dalyviai gavo pagrindinę informaciją apie Jaunimo mainų programą. Organizatoriai pasakojo, kokiomis svarbiausiomis savybėmis pasižymi savanoris: aktyvus žmogus, plačių pažiūrų, draugiškas, tolerantiškas, norintis padėti, gerbiantis save ir kitus. Dalyviai trumpai apibūdino save. Kartu grupės lyderiai ir dalyviai nusistatė taisykles, kurių laikysis projekto metu.

Kiekvieną rytą projekto dalyviai susirinkdavo kartu, žaisdavo rytinius žaidimus, aptardavo dienos darbus. Dieną atlikdavo įvairiausias užduotis, dirbo grupėmis. Klausydavo ne tik teorijos, bet atlikdavo ir savanoriškus darbus įvairiose Talino vietose: rinko šiukšles, tvarkė miesto teritorijas, upių pakrantes. Taip pat lankėsi Talino zoologijos sode. Padėjo ten dirbantiems žmonėms, sužinojo apie jų darbo specifiką, tvarkė aplinką, o už tai, lydimi gido, turėjo galimybę apžiūrėti zoologijos sode gyvenančius gyvūnus. Taip pat bendravo su Talino miesto gyventojais, klausinėjo apie savanorystės reikalingumą, atliekų rūšiavimą ir vandens taupymą. Ėmė iš jų interviu, rengė reportažus ir pristatymus. Lankėsi „Eesti energija“ įmonėje, bendravo su darbuotojais ir sužinojo, kaip panaudojamos atliekos energijai gauti. Viso projekto metu buvo bendraujama anglų kalba.  

Kas antrą vakarą vyko tautiniai vakarai, kuriuose kiekvienos valstybės dalyviai pristatė savo šalį, lankytinas vietas, didžiausius, įspūdingiausius miestus bei žymiausius festivalius. Taip pat rengė viktorinas, kurių metu buvo tikrinamos kitų tautų dalyvių žinios apie tam tikrą šalį.

Spalio 23-osios, šeštadienio,  vakarą atėjo metas ir Lietuvos moksleiviams pristatyti savo valstybę. Pristatymo metu lietuviai dainavo šalies himną, rodė išsamų videofilmą apie Lietuvą, jos tradicijas, žymius žmones bei geografinę padėtį. Taip pat šoko bei mokė šokti kitus dalyvius. Po prisistatymo  visi buvo pakviesti paragauti lietuviškų patiekalų.

Turėjome progos aplankyti Talino senamiestyje esančias istorines vietas. Taip pat moksleiviams buvo suteiktas laisvas laikas, kurio metu jie turėjo galimybę su naujais draugais aplankyti parduotuves, pasivaikščioti po centrinę Talino dalį.  

Spalio 31-ąją, sekmadienį, visi ruošėsi projekto apibendrinimui. Buvo pristatyti grupėse padaryti darbai: vaizdo grupė sukūrė videofilmą, fotografai surengė savo nuotraukų parodą. Buvo trumpai prisiminta kiekvienos dienos veikla. O pabaigoje visi sukūrė bendrą dainą, kurioje po vieną posmą dainavo gimtąja kalba. Pirmadienį visi, kupini įspūdžių, gražių atsiminimų, naujų patyrimų, išvažiavo į gimtąsias šalis.

Projekto „Eco - savanoris“ dalyvių informacija 

Griežtai draudžiama Plungiškis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Plungiškis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Plungiškis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 35.153.73.72.

Rašyti

Portalo Plungiškis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Plunge@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Vyko mokinių savivaldų mokymai „(Ne) Vienas LMS'o namuose“

Žiemos pirmasis savaitgalis Plungės rajono mokiniams įsiminė ilgam. Gruodžio 1-3 dienomis Lietuvos moksleivių sąjungos Plungės mokinių saviva...