Telefoniniams sukčiams moterys atidavė tūkstančius eurų

Šiaulių apskrities policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos tyrėjai kartu su Šiaulių apygardos prokuratūra teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje sukčiavimu kaltinami 6 recidyvistai (nuo 23-ejų iki 38-erių metų), jau anksčiau teisti už įvairius nusikaltimus. Dviem kaltinamiesiems taip pat pareikšti kaltinimai neteisėtu disponavimu elektronine mokėjimo priemone ir jos duomenimis, šių duomenų panaudojimu bei prisijungimu prie informacinės sistemos.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad nuo kaltinamųjų nukentėjo keturios nepažįstamųjų melu patikėjusios moterys. Joms telefoniniai sukčiai 2017 metų gegužę paskambindavo, atsitiktine tvarka surinkę fiksuoto ryšio telefono numerį. Moterys patikėdavo, kad joms skambina policijos pareigūnai. Vyrai įtikindavo jas, kad jų vardu yra paimta paskola ir operatyviai reikalingi banko duomenys tam, jog būtų užblokuota sąskaita. Arba pranešdavo esą per moters sąskaitą viena įmonė „plauna pinigus“, todėl tyrimui reikalingi jos jungimosi prie elektroninės bankininkystės duomenys. Vieną nukentėjusiąją vyrai įkalbėjo banke išsiimti prisijungimus prie elektroninės bankininkystės, nes, jų teigimu, banko darbuotojai vagia iš klientų pinigus, todėl būtina prisijungimo kodus padiktuoti tariamiems pareigūnams, kurie apsaugos jos sąskaitą.

Dar vienas kaltinamųjų skambutis pasiekė net Norvegijoje gyvenančią lietuvę. Jai mobilaus ryšio telefonu paskambinęs nepažįstamas asmuo prisistatė policijos pareigūnu ir paaiškino, kad komisariate sulaikyti trys žmonės, pas kuriuos rastos jos paso ir banko kortelių kopijos. Vėliau buvo paaiškinta, kad iš jos sąskaitos pasikėsinta į kito asmens banko sąskaitą pervesti 1500 eurų. Kad pinigai nebūtų pervesti, moteris buvo įtikinta padiktuoti elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenis.

Iš visų moterų sąskaitų pinigai buvo pervesti į įtariamųjų surastas kitiems asmenims priklausančias sąskaitas, iš kurių buvo galima lengvai išgryninti pinigus. Prie vienos iš nukentėjusiųjų banko sąskaitos buvo jungtasi net 33 kartus ir jos vardu paimtas ne vienas greitasis kreditas.

Iš viso apgaule sukčiams pavyko išvilioti tūkstančius eurų, nukentėjusieji, tarp kurių ir greitojo kredito įmonės, teismui pateikė civilių ieškinių, kurių bendra suma beveik 9 tūkstančiai eurų.

Dalis kaltinamųjų nusikaltimo padarymo ir šiuo metu atlieka laisvės atėmimo bausmes Kybartų bei Marijampolės pataisos namuose už kitus nusikaltimus.

Baudžiamasis kodeksas už sukčiavimą numato viešuosius darbus arba baudą, arba laisvės apribojimą, arba areštą, arba laisvės atėmimą iki 3 metų.Nepasitikėkite įvairių teisėsaugos institucijų pareigūnais, bankų darbuotojais, gydytojais, ambasadoriais prisistatančiais žmonėmis, kurių nepažįstate ir nematote, o tik girdite jų balsą telefonu ir kurie bando įvairius reikalus, ypač finansinius, su jumis tvarkyti telefonu. Tai - apsimetėliai. Nepasitikėkite jais. Dori žmonės reikalus sprendžia, bendraudami akis į akį, telefonu jums pagalbą siūlo tik apsimetėliai sukčiai. Priimdami jų pagalbą, jūs tik nukentėsite.

Griežtai draudžiama Plungiškis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Plungiškis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Plungiškis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 3.91.79.74.

Rašyti

Portalo Plungiškis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Plunge@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Teisingumo ministras apie Konstitucijos pataisą: „Tai dar labiau sustiprins žmogaus teisų gynimą“

„Šiandien svarbi diena Lietuvos žmonėms – priimta Konstitucijos pataisa, išplečianti galimybes ginti asmens teises ir Konstituciniame Teisme ...

Daugumoje apskričių laukus jau leidžiama tręšti mėšlu ir srutomis

Nuo kovo 19 d., Telšių, Tauragės, Šiaulių, Panevėžio, Kauno, Alytaus ir Marijampolės apskričių teritorijose jau leidžiama tręšti laukus ...