Žemaitijos regiono gamtamokslinė kūrybinių – tiriamųjų darbų konferencija „Aš ir aplinka“

Gegužės 17 d. Plungės viešojoje bibliotekoje nuo ryto vyko Žemaitijos regiono gamtamokslinė kūrybinių – tiriamųjų darbų konferencija „Aš ir aplinka“. Šią konferenciją rengė „Ryto“ pagrindinės mokyklos mokytoja V. Gladiševa ir Kulių gimnazijos mokytoja Judita Narutavičienė. Rengiant  konferenciją buvo stengtasi suburti  tikslinę grupę, mažuosius tyrėjus – būsimus mokslininkus. Paliestos temos pačios įvairiausios - nuo triukšmo matavimo ir jo žalos tyrimo mokyklose iki išmaniųjų šiltnamių, valdomų telefonu, kuriuos kūrė patys moksleiviai, ar smegenų pusrutulių tyrimų. Vaikams labai patiko tyrinėti vandenį, todėl išgirdome įdomių pranešimų apie buožgalvių vystymąsi, kaip mokiniai, parsinešę iš kūdros kurkulų, kasdien stebėjo, kaip jie kinta ir keičiasi. Visa tai fiksavo nuotraukose. Išsiritusius buožgalvius po to paleido atgal į kūdrą.  Iš viso konferencijoje dalyvavo 35 moksleiviai iš viso Žemaitijos regiono. Jie individualiai ar grupėmis tyrinėjo, kūrė, analizavo ir pristatė  savo darbus. Žinoma, be talentingų ir inovatyvių mokytojų  nieko nebūtų galima pasiekti.

Prie konferencijos prisijungė ir ją parėmė Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos Lankytojų aptarnavimo skyriaus vedėja R. Augustinė, kuri skaitė pranešimą „Žemaitijos nacionalinis parkas -  vieta gamtai pažinti“ ir taip pakvietė aplankyti dar nepažintas parko vietas. Prie konferencijos prisidėjo ir  UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ visuomenės informavimo specialistė E. Sakalauskaitė. Ji taip pat trumpai pristatė TRATC vykdomą veiklą bei visiems dalyviams paruošė dovanėles. Mokytojams dovanas įteikė Seimo narys A. Stančikas, pasveikinęs visus konferencijos dalyvius. Sveikinimo žodį visiems konferencijos dalyviams tarė ir Plungės rajono savivaldybės tarybos narys M. Česnauskas, ir Plungės „Ryto“ pagrindinės mokyklos direktorius S. Ivanauskas. Konferenciją savo pastebėjimais labai gražiai apibendrino Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja V. Pociutė.

Pasisėmę naujų idėjų, išklausę pranešimus, dalyviai neskubėjo skirstytis, o ramiai aptarė tolimesnius tyrinėjimus prie arbatos puodelio. Tai pirmoji, bet tikrai ne paskutinė gamtos mokslų populiarinimo konferencija.

Plungės „Ryto“ pagr. mokyklos biologijos mokytoja V. GladiševaGriežtai draudžiama Plungiškis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Plungiškis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Plungiškis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 34.204.36.101.

Rašyti

Portalo Plungiškis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Plunge@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Penki iš šešių Q10 preparatų neišlaikė bandymo

Vartoti Q10 preparatą, kurio Jūsų organizmas neįsisavina, yra tikras pinigų švaistymas; deja, neįsisavinamų preparatų rinkoje yra stebėtinai...

Mantas Gadeikis atstovaus Lietuvai pasaulio jaunių čempionate

Gegužės 11-12 dienomis Trakuose vyko Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo taurės varžybos, kuriose dalyvavo per šimtą irkluotojų iš Latvijo...