Paaiškėjo lietuvių kalbos egzamino užduotys

Birželio 3 d. šalies abiturientai laikė privalomą lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą. Šiemet pirmą kartą vyko vienodi visiems abiturientams, nepriklausomai nuo jų mokymosi kalbos, lietuvių kalbos ir literatūros mokyklinis ir valstybinis brandos egzaminai.

Lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį brandos egzaminą registravosi laikyti 23 465 kandidatai.

Egzaminas buvo vykdomas 213-oje Lietuvos savivaldybių administracijų įsteigtų centrų. Mokyklinį lietuvių kalbos ir literatūros registravosi laikyti 15 124 kandidatai. Tiek valstybiniame, tiek mokykliniame brandos egzamine kandidatai turėjo atlikti vieną užduotį – parašyti rašinį.

Brandos egzaminui buvo pateiktos dvi samprotavimo rašinio ir dvi literatūrinio rašinio užduotys. Taigi buvo galima rinktis 1 iš 4 užduočių. Samprotavimo rašinio temas abiturientai galėjo rinktis šias: „Ar pasauliui reikia maištininkų?“ ir „Ar atlaidumas – silpno žmogaus bruožas“, o pasirinkusieji literatūrinį rašinį gvildeno šias temas: „Kokį Lietuvos mitą kuria skirtingų epochų rašytojai?“ ir Miesto vaizdavimo kaita lietuvių literatūroje“.

Valstybinio brandos egzamino samprotavimo rašinyje kandidatas pasirinktą temą turėjo analizuoti susiedamas su pasirinkto vieno iš nurodytų autorių kūryba ir literatūriniais (kultūriniais) kontekstais; be to, buvo galima remtis ir asmenine (kultūrine, visuomenine, emocine) patirtimi. Valstybinio brandos egzamino literatūriniame rašinyje pasirinktą temą reikalauta atskleisti analizuojant kūrinius ir jų kontekstus. Privalu buvo rašyti apie dviejų autorių kūrybą: vieną autorių pasirinkti iš nurodytų, kitą programinį autorių pasirinkti savo nuožiūra.

Mokyklinio brandos egzamino samprotavimo rašinyje reikėjo atskleisti temą remiantis 1 autoriumi iš 7, nurodytų prie temos, ir kontekstu. Literatūriniame rašinyje reikėjo atskleisti temą analizuojant 1 autoriaus kūrybą. Autorių buvo galima pasirinkti iš 7, nurodytų prie temos.

Per valstybinį ir mokyklinį brandos egzaminą kandidatams leista naudotis norminiais lietuvių kalbos žodynais ir dvikalbiais žodynais.

Griežtai draudžiama Plungiškis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Plungiškis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Plungiškis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.166.152.187.

Rašyti

Portalo Plungiškis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Plunge@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Vyko mokinių savivaldų mokymai „(Ne) Vienas LMS'o namuose“

Žiemos pirmasis savaitgalis Plungės rajono mokiniams įsiminė ilgam. Gruodžio 1-3 dienomis Lietuvos moksleivių sąjungos Plungės mokinių saviva...