Dviem respublikinės reikšmės projektais Plungė minės Lietuvos etnografinių regionų ir M. K. Oginskio metus

2015-uosius metus Lietuvos Respublikos Seimas yra paskelbęs Lietuvos etnografinių regionų ir iškilaus kultūros veikėjo, kompozitoriaus kunigaikščio M. K. Oginskio metais.

Šiems metams įprasminti birželio 20 d. Plungėje Plungės kultūros centras rengia net du didžiulius ir nepaprastai reikšmingus Lietuvos regionų kultūrai respublikinius projektus. Tai – Lietuvos moksleivių dainų šventės Šokių dieną „Mano žemė“ ir XIV pučiamųjų orkestrų festivalį. Šiuose projektuose dalyvaus per 1400 muzikantų ir šokėjų iš visos Lietuvos.

Lietuvos moksleivių dainų šventė „Mano žemė“ Plungėje tai tarsi gražus atspindys 2016 metais Vilniuje vyksiančios Moksleivių dainų šventės. Plungėje šiemet susirinks net 22 šokių kolektyvai iš Vilniaus, Radviliškio, Šiaulių, Joniškio, Vilkaviškio, Naujosios Akmenės, Šilutės, Kretingos bei kitų Lietuvos miestų. Dainų šventė Plungėje skiriama ne tik paminėti Lietuvos etnografinių regionų metus pristatant mūsų šalies regionų liaudies kultūros ir papročių įvairovę, bet  ir svariai prisideda prie į UNESCO žodinio ir nematerialaus paveldo šedevrų sąrašą įrašytos Dainų šventės tradicijos tęstinumo ir puoselėjimo. Lietuvos moksleivių dainų šventės Šokių diena „Mano žemė“ Plungėje prasidės birželio 20 d. 13 val. Pagrindinis šios šventės koncertas vyks Babrungo slėnio estradoje. Dainų šventės Plungėje partneris Nacionalinė Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokykla.

Kitas nepaprastai reikšmingas, tą pačią dieną Plungėje vykstantis respublikinis renginys, tai XIV pučiamųjų orkestrų festivalis. Šiame festivalyje šiemet dalyvaus Lietuvos valstybinis pučiamųjų orkestras „Trimitas“, Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinis pučiamųjų orkestras, pučiamųjų orkestrai „Panevėžio garsas“ ir „Palangos orkestras“, Siguldos (Latvija) miesto orkestras bei pučiamųjų orkestrai ir choreografinės grupės iš Plungės, Platelių, Telšių, Sedos, Tauragės, Mažeikių ir Panevėžio rajono. Šis, Plungės kultūrinį iškirtinumą garantuojantis, renginys skirtas paminėti kompozitoriaus M. K. Oginskio 250-ąsias gimimo metines. Plungei šis projektas ypač reikšmingas, nes būtent čia stovi didingi Oginskių rūmai, būtent čia buvo įkurtas pirmasis pučiamųjų orkestras. Plungės kultūros centro, jau keturioliktą kartą rengiamas orkestrų festivalis LR Kultūros ministro įsakymu įrašytas į šalies mėgėjų meno prioritetinių renginių sąrašą, kaip renginys užtikrinantis orkestrų žanro plėtrą visoje Lietuvoje.

Tradiciškai festivalio pagrindiniai renginiai prasidės M. K. Oginskio polonezu „Atsisveikinimas su Tėvyne“. Šių metų festivalio renginiai pasklis po visą Plungės miestą ir Oginskių parką, vyks įvairūs koncertai, eisenos, o 18 val. visus sukvies Didysis festivalio koncertas. Šis koncertas, be kitų staigmenų, šiemet Plungei, visos šalies pučiamųjų orkestrų  bendruomenei ir Lietuvos kultūrai padovanos naują kūrinį. Plungės kultūros centro iniciatyva Plungėje pirmą kartą bus atliktas „Plungės maršas“. Kūrinio autorius – kompozitorius, aranžuotojas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentas Kazys Daugėla.

Lietuvos moksleivių dainų šventės „Mano žemė“ Plungėje ir XIV pučiamųjų orkestrų festivalio pagrindiniai rėmėjai Lietuvos kultūros taryba, Plungės rajono savivaldybė, UAB „Plungės lagūna“. 

Griežtai draudžiama Plungiškis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Plungiškis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Plungiškis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.166.152.187.

Rašyti

Portalo Plungiškis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Plunge@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Laukia išskirtinė muzikos šventė Plungės kultūros centre

Lapkričio 25 d. Plungės kultūros centras kviečia į išskirtinę saksofono ir džiazo muzikos šventę – 2-ąjį nacionalinį Petro Vyšniausko ...

Kunigaikščio Mykolo Oginskio rūmuose – Kalėdų Senelio rezidencija

Lapkričio 26 d., šeštadienį, 14 val. prie Žemaičių dailės muziejaus – iškilmingos Kalėdų Senelio sutiktuvės ir rezidencijos atidarymas.